Медіа-вернісаж “Голод 33-го”

Медіа-вернісаж “Голод 33-го”

23.11.2022 Новини 0
«33-й: Голод. Народна книга-меморіал» удостоєна Шевченківської премії.
Ця книга – єдине документальне джерело,в якому зібрано свідоцтва очевидців про голод в Україні.Більшість із них стала жертвою голодомору.
Книгу “33-й: голод” можна назвати історичним дослідженням, яке з допомогою шести тисяч голосів-свідчень висвітлює події, що мали місце півстоліття назад.
Перше, що вражає кожного, хто бере у руки Народну Книгу-Меморіал, – це чорні фарби – вираження нашої запізнілої скорботи. На чорному тлі названа кожна із семи областей тодішньої Української РСР, селяни яких були піддані масовому винищенню, на чорному тлі подано фотоматеріали – багатомовні свідчення трагічної доби, на чорному тлі знайшли своє місце публіцистичні, історичні коментарі, матеріали із розсекречених архівів.
Як вказує у вступному слові до книги Володимир Маняк, дане видання – “це і цвинтар памяті, і поминальник, і енциклопедія горя та смутку. Трагедія народу, висповідана голосом людей-мучеників. Книга народної пам’яті, де люди звіряються, виважують, свідчать, де правда історії озивається в тисячах людських доль».
Вчителі історії Криворізького ліцею № 129 підготували медіа-вернісаж за даною книгою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *